#top

 POLISH CANADIAN DANCE SOCIETY

                 Vancouver, B.C. Canada

Polonez-Short.wav

Witamy / Welcome !

W Domu Grupy Tanecznej Polskiego Folkloru .

  Jesteśmy grupą tancerzy z zamiłowania, ktorej pasją jest polski taniec ludowy. Szczycimy się promowaniem polskiej kultury narodowej i ludowej w środowisku kanadyjskim i polonijnym poprzez pieśń i taniec. Nasz repertuar jest pełen tradycji i kultury polskiej oraz poczucia polskiej tożsamości.

  Jest nieprofitową organizacją polonijną sprawującą opiekę nad zespołem POLONEZ .Egzystencję zespołu POLONEZ zawdzięcza się ludziom dobrej woli oddanych całym sercem propagowaniu polskiej kultury oraz funduszom od rządu kanadyjskiego, składkom rodziców, dotacjom od Polonii i pracy społecznej członków stowarzyszenia.

POLONEZ POLSKO CANADYJSKIE STOWARZYSZENIE TANECZNE

   Każdego roku zespół wielokrotnie występuje na koncertach festiwalowych na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych dla szerokiej wielonarodowościowej publiczności. Również, tradycyjnie co roku zespół POLONEZ organizuje Świateczny Koncert dla tutejszego środowiska polonijnego uświetniając swym programem sezon świąteczny. Zespół szczyci się pokaźnym dorobkiem orginalnych polskich strojów ludowych oraz ciekawym programem tańców narodowych i regionalnych. W repertuarze zespołu są: polonez, krakowiak, tańce rzeszowskie, lubelskie, śląskie i góralskie oraz tańce krajów europejskich tj. żok i czardasz.


   Udział POLONEZA w Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w mieście Rzeszów, jest niecierpliwie oczekiwany przez młodych tancerzy POLONEZA. Jadą do Polski z radością by spotkać się z rodakami i wspólnie zatańczyć i zaśpiewać w kraju rodzinnym.


   Mamy nadzieję, że pobyt na stronie POLONEZ FOLK DANCE GROUP spodoba się odwiedzającym ją rodakom.

Dyrektor Artystyczny i Choreograf:

Pan Jacek Niemirski

Choreograf  Pani Malgorzata Niemirska

kontakt:   e-mail : niemirski@shaw.caPOLSKO CANADYJSKIE STOWARZYSZENIE TANECZNE

kontakt: e-mail :polonez_dance@hotmail.com


          COPYRIGHT © 2015  POLONEZ DANCE SOCIETY. ALL RIGHTS RESERVED

POLSKA FOLK DANCE GRUPA  - SINCE 1989 -